Ovlivňující faktory

Výrazným nástrojem na snížení nejlevnější povinné ručení jsou bezesporu nejrůznější bonusy. Výše poskytovaných bonusů se u konkrétních pojišťoven liší a je závislá na strategiích a pojistných záměrech jednotlivých pojišťovacích institucí. Na zavedení bonusů má vliv spousta faktorů především silný konkurenční tlak na našem pojistném trhu a tím i snaha současně oslovit, co možná největší počet potencionálních zákazníků. V ČR působí více jak tři desítky pojišťoven, které jsou sdruženy v České asociaci pojišťoven. Povinné ručení mohou poskytovat, ale pouze ty, které k tomuto účelu mají oprávnění a akreditaci.

Druhy bonusů

Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidel lze výrazně snížit i díky nejrůznějším bonusům, které mají jednotlivé pojišťovny různé. V bonusech se mohou odrážet nejrůznější skutečnosti jako věk, místo bydliště, nehodovost v minulých letech a další eventuality. Ceny povinného ručení online Vám pomohou rychle se orientovat v současných nabídkách na pojistném trhu. Porovnání cen povinného ručení jednotlivých pojišťoven najdete snadno na internetu a na základě jejich vyhodnocení si vytvoříte představu o tom, u které z nich lze ušetřit a přitom netratit při plnění případné pojistné události.

Výše spoluúčasti

Nejnižší ceny povinného ručení nemusí vždy znamenat, že jste uzavřeli opravdu tu nejvýhodnější pojistnou smlouvu na Vaše vozidlo. Mnohdy si to uvědomíte až teprve, když dojde k plnění pojistné události a Vy zjistíte, že Vaše výše spoluúčasti je až neúměrně vysoká a ve skutečnosti cena povinného ručení není příliš výhodná. Proto je vhodné při sjednávání ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidel pečlivě prostudovat i Vaši případnou spoluúčast a vybrat si adekvátní Vašim poměrům a požadavkům, případně dle druhu provozování motorového vozidla, které vlastníte.

Povinné ručení srovnání vám vybere nejvhodnější nabídku, povinné ručení pro malotraktory a motokáry, vyberte si levné povinné ručení